Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Mgr. NIKOL DUŠKOVÁ

Vedoucí právního týmu a advokátka

„Být advokátem je do jisté míry životním stylem. Advokát musí být neustále ve střehu a připraven řešit problémy klientů tak, aby se oni mohli soustředit a plně věnovat svým podnikatelským či jiným aktivitám."

  • Specializace
    litigace, občanské a obchodní právo, petrochemické právo, správní právo, trestní právo
  • Kontakty
    e-mail: duskova@akccs.cz

Odbornost

Nikol Dušková právo studovala na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studia absolvovala i roční studijní pobyt na pařížské univerzitě Université Paris I Panthéon-Sorbonne. Zázemí na úrovni advokacie jí od studentských let poskytuje advokátní kancelář CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ, kde podle svých slov získala všechny dosavadní zkušenosti a cenné rady.

Nejzajímavější případy

Zastupování významné strategické společnosti a  její obrana v soudních sporech, v nichž čelí bezdůvodnému uplatňování fiktivních pohledávek.

Zastupování významného dodavatele ocelových konstrukcí mostů a technologických zařízení a jeho obrana v soudním sporu z investiční výstavby, v němž po objednateli (územnímu samosprávnému celku) uplatňuje nároky v řádech desítek milionů korun.

Právní poradenství v oblasti investiční výstavby a smluvních podmínek FIDIC.

Nikol Dušková a kultura

Kultura je nezbytnou součástí života, ať už se tímto pojmem rozumí umění, hudba či kulturní rozmanitost lidstva. Zušlechťuje, obohacuje a rozvíjí lidské hodnoty.

Jazykové znalosti

francouzština, angličtina