Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

JUDr. PETR MICHAL, Ph.D.

Společník a advokát

„Právo je nástrojem, jak pochopit systém dnešní společnosti a její fungování. Dává svobodu rozhodování a orientace ve světě.“

  • Specializace
    insolvenční právo, obchodní právo, občanské právo, občanské právo procesní
  • Kontakty
    e-mail: michal@akccs.cz

Odbornost

Petr Michal se věnuje zejména civilnímu procesu a insolvenčnímu a obchodnímu právu, řeší například náročnější insolvenční řízení. Hledá přiléhavá právní řešení napříč právními disciplínami, které odpovídají potřebám klientům a efektivně řeší jejich situaci. Postupem času totiž stoupá podle jeho slov potřeba kreativní aplikace práva - zlidovění práva, kterého jsme svědky, vede k naprostému opaku a jeho nesrozumitelnosti a nepřehlednosti.

Petr Michal není jen advokátem, ale také insolvenčním správcem. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, na níž rovněž absolvoval doktorské studium. Má za sebou i roční studijní pobyt na Humboldtově univerzitě v Berlíně. Je členem představenstva Hospodářské komory hlavního města Prahy. Věnuje se také publikační činnosti a přednáší na odborných seminářích i konferencích.

Nejzajímavější případy

Obrana zájmů klienta ve významných insolvenčních řízeních, například ČKD či SAZKA.

Zabránění uplatnění neoprávněných korekcí ze strany ministerstva financí vůči SVK Žďársko. Případ měl velké společenské souvislosti a v obecné rovině zabránil zvůli správního orgánu.

Zajištění podpory pro Letiště Leoše Janáčka v Mošnově.

Jazykové znalosti

angličtina, němčina, francouzština