Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Mgr. Bc. JIŘÍ POUR

Vedoucí advokát

„Nestačí, aby advokát rozuměl paragrafům – to je samozřejmé – advokát musí především rozumět klientovi. Pak teprve dokáže učinit složité právní problémy pro klienta srozumitelnými a spolu s ním na ně nalézt ta nejvhodnější řešení."

  • Specializace
    soudní spory, obchodní právo, hospodářská soutěž, nemovitosti
  • Kontakty
    e-mail: pour@akccs.cz

Odbornost

Jiří Pour vystudoval právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a politologii a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V advokátní kanceláři CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ je od roku 2014. V současnosti vede tým poskytující právní služby klientům zejména z oboru železnice. Největší vášní je pro Jiřího zastupování klientů v soudních sporech. Zabývá se také hospodářskou soutěží, obchodním právem a právem nemovitostí, a to pro státní i soukromé korporace.

Nejzajímavější případy

Jiří Pour dlouhodobě a úspěšně zastupoval klienta ze železničního sektoru v sérii několika sporů, týkajících se významného nemovitostního projektu. Celková hodnota těchto sporů překročila 5 miliard korun. Věnoval se také sporům, které se týkaly neplatnosti usnesení valných hromad či zaplacení ceny díla.

Vedle sporné agendy má Jiří Pour zkušenosti i s rozsáhlými nemovitostními transakcemi v řádech miliard korun.

Jazykové znalosti

angličtina, španělština