Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuálně

Významná izraelská vědkyně Orna Berry přijala pozvání do České republiky

Významná izraelská vědkyně Orna Berry přijala pozvání Česko-izraelské smíšené obchodní komory (ČISOK) do České republiky. Je jednou z nejvýznamnějších osobností, které utvářely sílu Izraele coby inovativní a vědecky vyspělé země. Během pobytu ji doprovázel společník advokátní kanceláře CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ a prezident ČISOKu JUDr Pavel Smutný.

„Návštěva předčila naše očekávání. Budeme schopni Ornu Berry využít jak pro vládní agendu, tak pro podporu komercionalizace výzkumu ve spolupráci s průmyslem. Navíc se její návštěva obsahem a časem začlenila do kontextu zásadních kvalitativních změn ve vztazích ČR a Izraele, jak je potvrdila právě ukončená mise prezidenta republiky Miloše Zemana, členů vlády a početné podnikatelské delegace v Izraeli,“ říká k setkání JUDr. Pavel Smutný.

Orna Berry v letech 1996–2000 zastávala post šéfporadce ministerstva průmyslu Státu Izrael, má zkušenosti i z vrcholných pozic v technologických firmách typu IBM, Intel nebo EMC, již koupil Dell. V listopadu ji premiér Andrej Babiš jmenoval členkou mezinárodního poradního sboru vládní výzkumné rady, kde se bude podílet na vytváření výkonné znalostní ekonomiky. V průběhu své týdenní návštěvy České republiky navštívila nová výzkumná centra: laserové ELI a HiLASE v Dolních Břežanech či biomedicínský BIOCEV ve Vestci u Prahy. Hodně času strávila i na půdě Českého vysokého učení technického (ČVUT), kde diskutovala nejen o výzkumu, ale i možnostech, jak komercializovat patenty.

Více si můžete přečíst v článku na serveru Vedavyzkum.cz či Denik.cz.

JUDr. PAVEL SMUTNÝ

„Advokacie je jedna z vrcholných profesí, které zajišťují chod moderní společnosti.“

více

Aktuálně