Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuálně

TZ | Advokátní kancelář CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ úspěšně zastupovala společnost ČEPRO u Krajského soudu v Brně

Trestná činnost na skladu v Loukově potrestána. Pachatelé krádeží pohonných hmot byli odsouzeni k trestům odnětí svobody až na 8 let a náhradě škody společnosti ČEPRO. Krajský soud v Brně, pobočka ve Zlíně, nepravomocně odsoudil skupinu pěti pachatelů k nepodmíněným trestům odnětí svobody v rozpětí 5 let a 3 měsíce – 8 let, peněžitým trestům a náhradě škody společnosti ČEPRO ve výši 19.371.674 Kč s příslušenstvím.

Trestní řízení trvalo téměř tři roky, v průběhu hlavního líčení bylo následně provedeno množství pořízených odposlechů a listinných důkazů, jakož i výslechů svědků a znalců. „Je třeba vyzdvihnout práci našich zaměstnanců a orgánů činných v trestním řízení, kteří se zasloužili o odhalení trestné činnosti, celé vyšetřování bylo vzhledem ke komplexnosti případu velmi složité,“ komentuje rozsudek Mgr. Jan Duspěva, generální ředitel společnosti ČEPRO.

Pachatelé vymysleli důmyslný způsob ovlivnění technologického zařízení, které přepočítává množství vydávaných pohonných hmot. Ve spojení se znalostmi interních provozních mechanismů pak byli schopni pohonné hmoty nejen neoprávněně odebírat, ale tyto odběry také maskovat jako běžné provozní ztráty,“ vysvětluje Duspěva, v čem spočíval mechanismus trestné činnosti.

Náhrada škody byla společnosti ČEPRO přiznána v plném rozsahu, což dokazuje, že vznikla pouze v důsledku trestné činnosti obžalovaných. Z této skutečnosti přitom vyplývá, že za vznik škody nenese spoluodpovědnost společnost ČEPRO, neboť ta učinila veškerá opatření, která po ní lze spravedlivě požadovat, aby neoprávněným odběrům pohonných hmot zabránila,“ doplňuje Mgr. Milan Kučera, advokát z CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ s.r.o., advokátní kanceláře, která společnost ČEPRO v trestním řízení zastupuje.

JUDr. JAROMÍR CÍSAŘ

„Advokacie je pestré dobrodružství života, které mám možnost sdílet s klientem.“

více

Aktuálně