Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuálně

Potvrzeno: Společnost Grandi Stazioni žalovala České dráhy neoprávněně

Městský soud v Praze dnes ve vztahu k Českým drahám (ČD) potvrdil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1, kterým byla zamítnuta žaloba společnosti Grandi Stazioni Česká republika o zaplacení částky ve výši 776,5 milionu korun spolu s vysokými smluvními pokutami, dosahujícími částky téměř 4 miliard korun. Firma se po ČD dožadovala náhrady nákladů na revitalizaci pražského Hlavního nádraží, a to i za situace, kdy kompletní rekonstrukci budovy včas nedokončila. Proti rozhodnutí soudu se již společnost Grandi Stazioni nemůže odvolat.

„Od začátku jsme byli přesvědčení, že požadavky společnosti Grandi Stazioni vůči nám jsou neoprávněné. Jsme rádi, že nám dnes dal soud definitivně za pravdu,“ reagoval na rozsudek předseda představenstva a generální ředitel ČD Václav Nebeský.

České dráhy tak zaznamenaly další z řady úspěchů ve sporech zahájených bývalým nájemcem Hlavního nádraží. „Dnešní rozhodnutí týkající se ČD považujeme za správné, neboť potvrzuje platnost převodu železničních stanic z ČD na SŽDC, na kterém jsme se v roce 2016 podíleli,“ říká Jaromír Císař, společník advokátní kanceláře CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ, která ČD v tomto sporu zastupovala.

Ve sporech s Grandi Stazioni se již se podařilo dosáhnout zamítnutí žaloby na určení vlastnictví Fantovy budovy, potvrzeného Nejvyšším soudem. Další žaloba Grandi Stazioni na ČD o zaplacení částky přesahující 1,25 miliardy korun byla zamítnuta Obvodním soudem pro Prahu 1 v srpnu tohoto roku.

JUDr. JAROMÍR CÍSAŘ

„Advokacie je pestré dobrodružství života, které mám možnost sdílet s klientem.“

více

Mgr. ONDŘEJ KOCOUREK, M.Econ.

"Advokát by měl disponovat nejen výbornou znalostí práva, měl by také rozumět potřebám a zájmům svého klienta. Jedině tak může svému klientovi poskytnout právní službu na míru jeho potřebám."

více

Aktuálně