Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuálně

Potvrzeno: Společnost Grandi Stazioni požadovala po Českých drahách zaplacení 1, 25 mld. Kč neoprávněně

Městský soud v Praze dnes potvrdil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1, kterým byla zamítnuta žaloba společnosti Grandi Stazioni Česká republika proti Českým drahám o zaplacení částky přesahující 1,25 miliardy. Mělo jít o náhradu údajné škody vzniklé neprodloužením nájmu Hlavního nádraží v Praze.

Společnost Grandi Stazioni podala žalobu v srpnu 2017, a to vůči Českým drahám, Správě železnic a České republice. Škoda měla Grandi Stazioni vzniknout tím, že jí ČD odmítly poskytnout další dva roky na dokončení revitalizace Hlavního nádraží. Žalobu opírala o tvrzení, že prodloužení nájemní smlouvy důvodně očekávala a ČD jej odmítly, aniž by k tomu měly spravedlivý důvod. Největší část požadované částky představoval potenciální zisk, který mohla společnost údajně získat, pokud by k prodloužení nájemního vztahu o 30 let skutečně došlo.

„Celý ten složitý spor lze shrnout do jednoduché otázky – zda České dráhy jednaly s Grandi Stazioni poctivě či nikoliv. Dnešní pravomocné rozhodnutí jednoznačně potvrzuje, že České dráhy jednaly poctivě,“ uvádí Jiří Pour, advokátadvokátní kanceláře CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ, který České dráhy před soudem zastupoval.

„Již ve třetím ze čtyř sporů, vyvolaných společností Grandi Stazioni Česká republika, soudy pravomocně potvrdily, že právo stojí na straně Českých drah. Nešlo o jednoduché případy a jsme proto velmi rádi, že naše práce pomohla nejen chránit zájmy klienta, ale i dosáhnout obecné spravedlnosti,“ dodává Jaromír Císař, společník advokátní kanceláře CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ.

JUDr. JAROMÍR CÍSAŘ

„Advokacie je pestré dobrodružství života, které mám možnost sdílet s klientem.“

více

Aktuálně