Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuálně

Jan Sůra pro Právní prostor: Největší poptávka je po preventivních službách

Partner AKCCS Mgr. Jan Sůra poskytl rozhovor webu Právní prostor. „Role advokacie se mění. Klienti byli vždy zvyklí chodit za advokátem až s konkrétním problémem; dnes je největší poptávka po službách preventivních," popisuje v něm redaktorovi Janu Hoferkovi.

„Advokacie měla vždy vymezené hranice, svou společenskou úlohu, kterou plnila. Nyní ale na naši profesi působí silné tlaky zevnitř i zvenčí. Advokáti, aby se vymezili proti konkurenci a uspokojili poptávku klientů, se snaží tyto dosud pevné hranice posouvat. Zároveň působí tlak z druhé strany od neadvokátů či dokonce neprávníků, kteří se snaží do této uzavřené skupiny proniknout a na poskytování právních služeb participovat. Jedná se jak o společnosti, které v rámci svých služeb poskytují i právní poradenství, tak o různé technické platformy, které usnadňují orientaci v právním prostoru – ať už jsou to pokročilé právní informační systémy, nebo různé vzory a generátory smluv. V tomto měnícím se prostředí si advokát musí hledat své místo,“ říká v rozhovoru Jan Sůra.

 

Celý text si můžete přečíst na stránkách Právního prostoru. [Pravniprostor.cz]

Mgr. JAN SŮRA

„Práce advokáta nespočívá pouze v nalézání právních řešení problému, těch je vždy několik. Podstatná je schopnost vybrat z nich vhodné a správné řešení pro klienta. To bývá většinou jen jedno."

více

Aktuálně