Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuálně

Diskuzní snídaně na téma Hromadné žaloby

Diskuzní snídaně zabývající se novým paragrafovým zněním zákona o hromadných žalobách proběhla 17. dubna 2019 v prostorách Erbia Congress Centrum pod záštitou Hospodářské komory hl. m. Prahy.

Ministerstvo spravedlnosti ČR představilo v polovině března 2019 návrh zákona o hromadných žalobách, které by v budoucnu mělo být možné podat i v České republice. Platit by měl již od roku 2021.

Hromadná žaloba představuje zcela nový procesní nástroj, který umožní více osobám domáhat se odškodnění a dalších nároků společně a v jediném řízení. S aktuální podobou nového institutu jsou však spojena značná rizika – pro podnikatele, veřejnou správu i samotné spotřebitele. Diskuzní snídaně k tématu hromadných žalob si klade za cíl seznámit vás s novým institutem a jeho riziky a dopady.

Seminář i diskuzi vedl JUDr. Jaromír Císař, společník advokátní kanceláře CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ. Mezi přednášejícími vystoupil Mgr. Jan Sůra, partner advokátní kanceláře CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ, a Mgr. Kateřina Šveřepová, vedoucí advokátka v advokátní kanceláři CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ.

O diskuzní snídani si můžete přečíst také na serveru Info.cz.

JUDr. JAROMÍR CÍSAŘ

„Advokacie je pestré dobrodružství života, které mám možnost sdílet s klientem.“

více

Mgr. JAN SŮRA

„Práce advokáta nespočívá pouze v nalézání právních řešení problému, těch je vždy několik. Podstatná je schopnost vybrat z nich vhodné a správné řešení pro klienta. To bývá většinou jen jedno."

více

Mgr. KATEŘINA ŠVEŘEPOVÁ

„Advokát usnadňuje klientovi cestu, na kterou se vydal. Musí při tom potlačit své ego a argumentovat z pohledu klienta, na jehož potřeby je nutné se podívat prakticky. Od lékaře také nikdo neočekává, že mu bude vykládat teoretické možnosti léčby, ale že ho skutečně vyléčí."

více

Aktuálně