Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuálně

Indikativní posudek o protiústavní problematice zavedení maximální hranice pro výši plateb v hotovosti v Německu

Prof. Dr. univ. Arsène Verny, M.E.S. představil svůj posudek v rámci konference "Nejdříve hotovost, poté zlato? Jaká omezení nás očekávají?" dne 10.10.2016 v Hamburku.

Spolkovou republikou Německo současně hýbe problematika o možném zavedení omezení plateb v hotovosti do výše 5.000,00 euro.

V květnu tohoto roku vyhotovil náš kolega pan Prof. Dr. univ. Arsène Verny, M.E.S. z pověření společnosti Deutsche Edelmetallgesellschaft e.V. (Německá společnost pro obchodování s cennými kovy), v níž působí ve funkci finančního ředitele, vůbec první posudek na toto téma pod názvem "Indikatives Gutachten zu der verfassungsrechtlichen Problematik einer Einführung von Höchstgrenzen für Bargeldzahlungen in der Bundesrepublik Deutschland" ("Indikativní posudek o protiústavní problematice zavedení maximální hranice pro výši plateb v hotovosti ve Spolkové republice Německo").

Bližší představení tohoto posudku a objasnění dané problematiky proběhlo v rámci konference "Zuerst das Bargeld, dann das Gold? Welche Beschränkungen kommen auf uns zu?" (Nejdříve hotovost, poté zlato? Jaká omezení nás očekávají?) pořádané největší společností v Německu obchodující s cennými kovy pro aurum Berlin GmbH & Co. KG dne 10.10.2016 v Hamburku za účasti více než 100 zvaných hostů z oblasti investic, práva, finančních institucí a politiky.

Pan profesor Arsène Verny bude v případě, že by skutečně v Německu došlo k vydání zákonu o omezení plateb v hotovosti, pověřen podat ústavní stížnost kvůli porušení základních práv a svobod dle německého ústavně-právního řádu.

http://www.edelmetallgesellschaft.org/index.php?content=vorstand

Aktuálně