Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuálně

DISKUSNÍ ODPOLEDNE O SMLUVNÍCH PODMÍNKÁCH FIDIC

Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný ve spolupráci s Hospodářskou komorou hlavního města Prahy a Českou asociací konzultačních inženýrů připravila další diskusní událost, tentokrát na téma „Smluvní podmínky FIDIC – Představení smluvních vzorů FIDIC a praktické rady pro jejich zavedení a používání“. Diskuse se uskutečnila 6. února 2018 v Erbia Congress Centrum, City Tower.

Smluvní vzory FIDIC představil přední světový odborník na stavební smluvní právo a smluvní vzory FIDIC JUDr. Lukáš Klee, Ph.D., LL.M., MBA, jenž s AKCCS dlouhodobě spolupracuje. Na diskusi vystoupila také Mgr. Eva Bažantová, advokátka naší kanceláře zaměřující se na oblast výstavbových projektů.

Smluvní podmínky FIDIC, zřejmě nejrozšířenější mezinárodně uznávané smluvní standardy ve stavebnictví, jsou již dnes hojně užívány v oblasti investiční výstavby ve veřejném sektoru, jejich používání se ale postupně zvyšuje i v sektoru soukromém. Podstatnou roli v jejich rozšiřování hraje také Evropská unie, která klade požadavky na používání standardizovaných smluvních podmínek u projektů, jež čerpají finanční podporu ze strukturálních fondů.

Smluvní vzory FIDIC přináší v praxi řadu výhod proti smlouvám o dílo, které se v českém stavebnictví běžně užívají. Je to například snižování rizika sporů skrze propracovaný systém alokace rizik a mediační prvky, oceňováno je také nastavení účinných pravidel pro správu zakázky.

 

Aktuálně