Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuálně

TZ | Advokátní kancelář CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ vyhrála další spor s Krejčířem a jeho skupinou

Včera po více než patnáctileté soudní bitvě rozhodl Městský soud v Praze, že pohledávka uplatňovaná vůči společnosti ČEPRO ve výši 2,6 mld. Kč je fiktivní. Soud tak v kauzách Ing. Radovana Krejčíře a JUDr. Martina Pechana potvrdil to, co advokátní kancelář CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ od počátku tvrdila – pohledávka nikdy neexistovala a byla jen nástrojem útoku proti státní společnosti ČEPRO.

Rozsudek je symbolickým vítězstvím nejen společnosti ČEPRO, ale i státu jako takového. Je důkazem toho, že byť je ta cesta dlouhá, je stát schopen se ubránit skutečně velmi sofistikované organizované trestné činnosti. Osobně jsem rád, že jsem mohl být na straně státu a podílet se na obraně jeho zájmů,“ říká JUDr. Jaromír Císař, společník advokátní kanceláře CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ.

Advokátní kancelář zastupuje společnost ČEPRO mimo jiné v komplikovaných soudních řízeních souvisejících s kriminální činností okolo skupiny Radovana Krejčíře již od roku 2005.

Naše kancelář vždy dbala především na zásady obecné spravedlnosti. Pevné základy své specializace postavila na bránění nezpochybnitelné role práva ve společnosti. Hájením zájmů nejen soukromých, ale i veřejnoprávních subjektů ve složitých kauzách se zabýváme dlouhodobě. Souhrnná hodnota aktuálně hájených veřejných aktiv dosahuje v naší kanceláři řádově desítek miliard korun,“ říká Jaromír Císař.

Mezi klienty advokátní kanceláře CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ patří největší společnosti v České republice: banky, automobilky a také strategické státní společnosti a instituce. Zastupovala například hlavní město Praha ve složitém vyjednávání o snížení nájemného za Škodův palác, dále zastupuje České dráhy ve sporu s bývalým nájemcem Hlavního nádraží v Praze, italskou společností Grandi Stazioni, Dopravní podnik hl. města Prahy ve sporech s nájemci veřejných reklamních ploch a další.

Z každého vítězství máme radost. Objasňování těžkých kauz, ve kterých bráníme stát, vnímáme jako prestižní záležitost. Z důvodu konfliktu zájmů je volba našich klientů omezena. V řadě soukromoprávních případů tak poskytnutí našich služeb dokonce odmítáme. Současně však počítáme s tím, že naše práce je pod drobnohledem médií. Mnohdy navíc musíme čelit útokům skupin, kterým se naše práce přirozeně nelíbí,“ dodává Císař.

JUDr. JAROMÍR CÍSAŘ

„Advokacie je pestré dobrodružství života, které mám možnost sdílet s klientem.“

více

Aktuálně